Nakon razočaravajućeg starta nove sezone u Premijer ligi BiH za Velež, koji je u prvom kolu poražen u Doboju od Sloge, danas je predstavljeno novo pojačanje igračkog kadra.
Na službenoj stranici kluba je objavljeno da je novi fudbaler Rođenih hrvatski internacionalac Andro Babić
“Andro Babić rođen je 8. septembra 2004. godine u Rijeci. Svoju fudbalsku karijeru započeo je u ekipi NK Krk odakle odlazi u Rijeku gdje je prošao cijeli omladinski pogon ovog kluba. U ljeto 2023. godine potpisuje ugovor za prvi tim Rijeke, te odlazi u redove Posušja na jednogodišnju posudbu, nakon čega se vraća u Rijeku odakle dolazi u naš Klub. Sa ekipom Rijeke ima osvojen naslov prvaka Hrvatske koji je Rijeka osvojila prošle godine” navodi se u saopštenju Veleža.
Babić igra na poziciji veznog igrača, a u dosadašnjoj karijeri upisao je i šest nastupa za U19 reprezentaciju Hrvatske.

















