Najveća bosanskohercegovačka kompanija namjenske industrije „IGMAN“ d.d. Konjic proteklog vikenda svečano je obilježila 75 godina uspješnog rada

Najveća bosanskohercegovačka kompanija namjenske industrije „IGMAN“ d.d. Konjic proteklog vikenda svečano je obilježila 75 godina uspješnog rada (1950. – 2025.).

 

Svečanoj akademiji koja je održana 12. aprila u Konjicu, uz predstavnike državnih institucija, prisustvovale su zvanice iz akademske zajednice, domaćeg i međunarodnog poslovnog svijeta te kulturnog i vjerskog života.

“Ovaj jubilej je prije svega proslava rada, truda, predanosti i zajedništva svih onih koji su u proteklih sedam i po decenija doprinosili uspjehu IGMANA. U ovom svečanom trenutku ne smijemo zaboraviti ni one koji više nisu sa nama, stoga posthumno odajem duboko priznanje i poštovanje svim bivšim uposlenicima koji su, bez obzira na ulogu koju su imali u ovoj priči, svojim radom, trudom i znanjem zauvijek utkali sebe u temelje ove kompanije. Njihov doprinos ostat će trajno upisan u historiji IGMAN-a i grada Konjica, a nama obaveza da čuvamo i nastavimo dalje sa onim što su nam ostavili u naslijeđe“, kazao je na početku svečane akademije direktor IGMAN-a Adnan Prevljak uputivši i riječi zahvale svim sadašnjim radnicima, kupcima, dobavljačima, poslovnim partnerima, institucijama vlasti i svim prijateljima Bosne i Hercegovine.

„Zajedno smo ispisali 75 godina uspjeha i zajedno ćemo nastaviti ispisivati nove stranice ove lijepe priče. Priče u kojoj svi mi imamo svoje uloge, priče koja ima svoju specifičnu težinu u ovom gradu i državi, priče koja ima historiju i tradiciju, priče koja nema kraj, priče koja se zove jednim lijepim imenom – priče koja se zove IGMAN“, kazao je Prevljak.