Najveća bosanskohercegovačka kompanija namjenske industrije „IGMAN“ d.d. Konjic proteklog vikenda svečano je obilježila 75 godina uspješnog rada (1950. – 2025.).
Svečanoj akademiji koja je održana 12. aprila u Konjicu, uz predstavnike državnih institucija, prisustvovale su zvanice iz akademske zajednice, domaćeg i međunarodnog poslovnog svijeta te kulturnog i vjerskog života.
“Ovaj jubilej je prije svega proslava rada, truda, predanosti i zajedništva svih onih koji su u proteklih sedam i po decenija doprinosili uspjehu IGMANA. U ovom svečanom trenutku ne smijemo zaboraviti ni one koji više nisu sa nama, stoga posthumno odajem duboko priznanje i poštovanje svim bivšim uposlenicima koji su, bez obzira na ulogu koju su imali u ovoj priči, svojim radom, trudom i znanjem zauvijek utkali sebe u temelje ove kompanije. Njihov doprinos ostat će trajno upisan u historiji IGMAN-a i grada Konjica, a nama obaveza da čuvamo i nastavimo dalje sa onim što su nam ostavili u naslijeđe“, kazao je na početku svečane akademije direktor IGMAN-a Adnan Prevljak uputivši i riječi zahvale svim sadašnjim radnicima, kupcima, dobavljačima, poslovnim partnerima, institucijama vlasti i svim prijateljima Bosne i Hercegovine.
„Zajedno smo ispisali 75 godina uspjeha i zajedno ćemo nastaviti ispisivati nove stranice ove lijepe priče. Priče u kojoj svi mi imamo svoje uloge, priče koja ima svoju specifičnu težinu u ovom gradu i državi, priče koja ima historiju i tradiciju, priče koja nema kraj, priče koja se zove jednim lijepim imenom – priče koja se zove IGMAN“, kazao je Prevljak.

















