Poraz u Kupu BiH ogolio probleme Veleža pred utakmicu sezone

Poraz Veleža u Kupu BiH otkrio je probleme s kojima se ekipa suočava već duže vrijeme. U posljednjih 19 utakmica Velež je samo jednom savladao Zrinjski, pa se stiče utisak da će do trofeja u Kupu BiH vrlo teško doći.

Ibro Rahimić je preporodio Velež i, realno gledano, iz ovog sastava možda izvukao maksimum samim plasmanom u finale. Ipak, očito je da još uvijek nema pravo rješenje za gradskog rivala.

Najveći problem Veleža trenutno je sredina terena. Abdulah i Andro Babić su klasični defanzivni vezni igrači, dok Đani Salčin ne može sam nositi kreativni dio igre, a u posljednje vrijeme ni on ne pokazuje očekivani nivo.

Dodatni problem je slaba klupa. Kada dođe do izmjena, Rahimić nema igrače koji mogu preokrenuti ritam utakmice ili donijeti ozbiljan pomak u igri. Igrači poput Đurića, Šturma, Dogana i ostalih za sada ne daju ono što je potrebno u ovakvim utakmicama.

Ono što Velež može pogurati jeste užarena atmosfera u Vrapčićima. Pred domaćom publikom može doći do psihološkog loma protivnika, ali Štimac to sigurno zna i pokušat će pripremiti ekipu da ne padne pod pritiskom.

Za sedam dana Velež igra utakmicu sezone. Nada ostaje da će baš u najvažnijem trenutku pokazati karakter i doći do velike pobjede.